Zahraničie

Bulharsko – výhodná investícia pre Slovákov

Bulharsko zvykli Slováci navštevovať už pred desiatkami rokov. To niekdajšie Bulharsko sa však veľmi zmenilo. Cestovný ruch tu nabral na obrátkach a dnes v Bulharsku nájdete zaujímavé dovolenkové destinácie, turistické letoviská, moderné apartmány aj luxusnejšie domy. A to všetko v blízkosti príjemných pieskových pláží a priezračného mora.  

Realitná kancelária RealiTana nadviazala spoluprácu s bulharskými realitnými kanceláriami, preto vie zabezpečiť bezpečný realitný, právny a finančný servis Slovákom, ktorí majú záujem o kúpu nehnuteľnosti v Bulharsku.

Prečo je Bulharsko pre Slovákov zaujímavé?

Dostupné ceny nehnuteľností

Doprava letecky aj autom

Krásne pláže a čisté more

Lacné potraviny i služby

Ekonomický rast krajiny

Spoznajte aj bulharské hory

Bulharsko je nádherná krajina a okrem pláží ponúka aj destinácie v horách vhodné na turistiku a lyžovanie. Investovať sa dá do apartmánu v lyžiarskych strediskách, mnohé komplexy sú situované priamo na zjazdovkách. Napríklad v stredisku Pamporo v pohorí Rodopy je k dispozícií  30 kilometrov zjazdoviek v Bansku až 48, na ktorých si zalyžujú začiatočníci, pokročilí i zdatní lyžiari.

Proces kúpy nehnuteľnosti v Bulharsku

Krok 1: Výber nehnuteľnosti

Z pohodlia domova si prezriete nehnuteľnosti z našej ponuky alebo nám napíšete vaše preferencie a my vám v spolupráci s bulharskou realitnou kanceláriou zašleme vyhovujúce nehnuteľnosti na predaj. Vy si z nich vyberiete tie najvhodnejšie. Bulharský realitný maklér dohodne obhliadky na presný termín vášho pobytu v Bulharsku, aby ste nehnuteľnosti videli a zažili naživo a dobre si ich prezreli. Skontrolujete apartmán, stavbu, okolie a podľa preferencií si vyberiete tú pravú nehnuteľnosť pre vás. Obhliadky vieme realizovať aj online formou videohovoru.

Krok 2: Overenie nehnuteľnosti

Právny zástupca overí právny stav nehnuteľnosti (ťarchy, záväzky, úvery, dlhy, pohľadávky), aby ste mali ešte pred kúpou istotu, že nehnuteľnosť je overená a je pripravená na kúpu. Právnik zodpovedá aj za bezchybnú prípravu dokumentov podľa stavebného zákona, povolenia, notárske zápisnice a presné rozmery a podiely na spoločných priestoroch (schodiská, haly, chodby, záhrada, spoločný bazén či ihrisko). 

Krok 3: Rezervácia a financovanie

Pri rezervácii nehnuteľnosti treba zaplatiť poplatok vo výške 6000 eur. Je súčasťou kúpnej ceny, čiže o túto sumu budete na záver platiť menej. Odporúčame ho zaplatiť ihneď po dojednaní podmienok kúpy, aby bola nehnuteľnosť pre vás záväzne rezervovaná. Aby sa nestalo, že sa objaví iný záujemca s vyššou ponukou. Budete mať v rukách nielen oprávnenie kúpiť nehnuteľnosť, ale aj istotu kúpnej ceny, na ktorej ste sa dohodli. Treba však rátať s tým, že rezervačný poplatok je nevratný. V prípade, že z akéhokoľvek dôvodu od kúpy odstúpite, suma prepadá a nie je prenosná ani na inú kupovanú nehnuteľnosť. 

Krok 4: Podpisovanie zmlúv a dokumentov

Zmluvy a ostatné potrebné dokumenty vyhotovujeme v dvoch jazykoch, aby boli zrozumiteľné pre obe strany. Najprv sa podpisuje zmluva, ktorá  obsahuje všetky údaje o akú nehnuteľnosť ide a za akých podmienok sa predáva. V prípade kúpy v hotovosti sa u notára podpisuje aj notárska zápisnica medzi predávajúcim a kupujúcim. Ide o záverečný dokument, ktorý dáva bodku za celou transakciou. V prípade záujmu vieme celý proces zariadiť bez fyzickej prítomnosti kupujúceho v Bulharsku formou notárskych listín a splnomocnení.

Krok 5: Registrácia a preberanie

Zápis vašich vlastníckych práv do bulharského katastra nehnuteľností trvá približne 14 dní. Nasleduje prevod energií, vody. Nehnuteľnosť sa musí registrovať na príslušnom úrade. Vám, ako vlastníkovi nehnuteľnosti v Bulharsku, fyzickej osobe, bude pridelené identifikačné daňové čísla pre zápis do bulharského obchodného registra BULSTAT. Nehnuteľnosť v Bulharsku môžu do vlastníctva nadobudnúť aj právnické osoby so sídlom na Slovensku. Pre nadobudnutie je však potrebné dodať viaceré firemné dokumenty. 

Aktuálna ponuka v Bulharsku

Radi zodpovieme Vaše otázky ku kúpe nehnuteľnosti v Bulharsku. Pošlite nám ich pomocou kontaktného formulára alebo priamo na info@realitana.sk.

Nasledujúci článok
Španielsko – ideálna investícia na Baleárskych ostrovoch

Ďalšie krajiny